هنوز روسیه آلمان فوتبال جام کنفدراسیون ها

هنوز: روسیه آلمان فوتبال جام کنفدراسیون ها روسیه Football rosiyeh سوکر

گت بلاگز اخبار بین الملل تسلیحات هسته‌ای کره شمالی باید به آمریکا انتقال یافته شود / جان بولتون

یک مقام ارشد دولت آمریکا بر این باور است که اگر کره شمالی واقعا می خواهد به قول خود جهت برچیدن برنامه هسته ای عمل کند، تسلیحات هسته ای این کشور باید به شرق تنسی

تسلیحات هسته‌ای کره شمالی باید به آمریکا انتقال یافته شود / جان بولتون

جان بولتون: تسلیحات هسته ای کره شمالی باید به آمریکا انتقال یافته شود

عبارات مهم : انتقال

یک مقام ارشد دولت آمریکا بر این باور است که اگر کره شمالی واقعا می خواهد به قول خود جهت برچیدن برنامه هسته ای عمل کند، تسلیحات هسته ای این کشور باید به شرق تنسی انتقال یافته شود.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه یو اس ای تودی، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: اگر کره شمالی واقعا می خواهد به وعده اش راجع به متوقف کردن آزمایش های هسته ای عمل کند، باید تسلیحات هسته ای این کشور به طور کامل برچیده شده است و این تسلیحات به شرق ایالت تنسی انتقال یافته شود، جایی که وزارت انرژی آمریکا یک آزمایشگاه ملی و یک مجتمع تسلیحات هسته ای در اختیار دارد.

وی در مصاحبه با ای بی سی افزود: خلع سلاح کره شمالی به معنای خلاص شدن از شر همه تسلیحات هسته ای، برچیدن آنها و انتقال آنها به شرق تنسی هست. این اقدام به معنای خلاص شدن از غنی سازی اورانیوم و فرآوری پلوتونیوم هست. این به معنای حل و فصل مساله موشک های بالستیک است.

تسلیحات هسته‌ای کره شمالی باید به آمریکا انتقال یافته شود / جان بولتون

البته بولتون به این مساله اشاره نکرده است که آیا تسلیحات هسته ای کره شمالی باید در مجتمع اتمی “اوک ریج” واقع در شرق تنسی انبار و ذخیره سازی شود یا نه. این مجتمع هسته ای که موسوم به “وای 12 ” هست، جایی است که اسناد و تجهیزات مربوط به برنامه هسته ای و موشکی لیبی در آن نگهداری می شود. معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی در سال 2003 میلادی موافقت کرد تا برنامه تسلیحات کشتار جمعی خود را برچیند.

مقام های کاخ سفید در حال زیاد کردن فشار بر رهبر کره شمالی هستند آن هم در آستانه دیدار وی با دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا. این دیدار قرار است 12 ژوئن در سنگاپور برگزار شود. گرچه کره شمالی آمادگی خود را جهت خلع سلاح اعلام کرده است ولی بعضی کارشناسان نسبت به انگیزه های پیونگ یانگ به شدت تردید دارند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا بر این باور است که اگر کره شمالی واقعا می خواهد به قول خود جهت برچیدن برنامه هسته ای عمل کند، تسلیحات هسته ای این کشور باید به شرق تنسی

مقام های آمریکایی گفته اند که نشانه مهم واشنگتن، برچیدن کامل برنامه هسته ای کره شمالی و از بین بردن زرادخانه تسلیحات اتمی این کشور است.

داریل کیمبال مدیر انجمن کنترل سلاح در این باره گفت: پرسشها زیادی باید پیش از هرگونه تصمیم گیری حل و فصل شود، آن هم راجع به اینکه تسلیحات هسته ای کره شمالی به چه مکانی انتقال یافته شود. یکی از پرسشها مهم که باید بین آمریکا و کره شمالی حل و فصل شود این است که کره شمالی چه اقداماتی را باید به سوی خلع سلاح انجام دهد و آمریکا در قبال آن چه اقداماتی را انجام خواهد داد.

واژه های کلیدی: انتقال | آمریکا | برنامه | بولتون | آمریکایی | کره شمالی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz